(شباهنگ)


دوشنبه ۱٤ شهریور ،۱۳۸٤
 

    این وبلاگ جهت مدیریت جلسات اینترنتی شرح و تفسیر داستانهای مثنوی معنوی مولانا، غزلیات شمس تبریزی(مولانا)، جلسات شرح غزلیات حافظ و مباحث حافظ‌شناسی و نیز شرح غزلیات سعدی و مباحث مرتبط با آنها است. این جلسات از سال 2003 میلادی بصورت Online در سرویس‌های مخصوص تله‌کنفرانس مانند Paltalk ، Yahoo Messenger ، inSpeak ، FarToFar و  Woozab برگزار می‌شد و علاقمندان از ایران، اروپا، امریکا، کانادا، استرالیا، هندوستان، روسیه و کشورهای دیگر بشکل Online حضور می‌یافتند. آرشیو تمامی جلسات برگزار شده بصورت صوتی (mp3) و نیز متن (pdf) در صفحه‌های آرشیو قرار دارد و می‌توانید بصورت رایگان آنها را دانلود نموده و استفاده نمایید.

    در ماه مارس سال 2008 بعلت ضعیف شدن شدید خط اینترنت در ایران برگزاری این جلسات بصورت Online متوقف شده و از این به بعد برنامه‌ها بشکلOffline  ارائه می‌گردد. بدین شکل که: ابتدا در خبرنامه جلسات عضو می‌شوید، سپس هر هفته یا هر ده روز یکبار به ایمیل شما خبرنامه فرستاده می‌شود. با خواندن توضیحات نوشته شده در خبرنامه، می‌توانید برنامهء مورد نظر، که معمولاً شامل شرح و تفسیر داستانی از مثنوی معنوی مولانا همراه با غزلی از دیوان شمس(بصورت صوتی و متن) و یا شرح غزلی از حافظ یا سعدی است، را گوش دهید و یا بر روی کامپیوتر خود دانلود نمایید.

    بنابراین جهت استفاده و ارتباط با این برنامه‌ها، لازم است در خبرنامه(Newsletter) عضو شوید: جهت عضویت، در سمت راست این صفحه، در قسمت خبرنامه، نام و آدرس email خود را (بدقت) وارد نمایید و دکمهء "ارسال به خبرنامه" را کلیک نمایید. بدین ترتیب در لیست خبرنامهء سایت قرار می‌گیرید و هرگونه خبر جدید و برنامهء تازه‌ای که ارائه شود، از طریق پست الکترونیکتان به اطلاعتان خواهد رسید.

     توجه: در صورتیکه سیستم ارسال خبرنامه، پیام "بروز خطا" می‌دهد، ایمیل خود را در بخش "پیامهای دیگران" در پایین این صفحه بگذارید و تقاضای عضویت بنویسید. یا اینکه یک ایمیل با موضوع Molana Newsletter به آدرس Panevis@yahoo.com ارسال نمایید.

    خبرنامه‌ها معمولاًً پنجشنبه‌ها یا جمعه‌ها و با عنوان Newsletter از طرف Panevis به ایمیل شما ارسال می‌شود. چنانچه آنها را در فولدر Inbox خود دریافت نمی‌کنید، فولدر Bulk یا Junk خود را چک نمایید.

    در زیر، آدرس مخصوص هر مجموعه نشست آورده شده است:

 + جدیدترین خبرنامه 

+ جلسات سعدی‌شناسی (بوستان، گلستان و شرح غزلیات)--> آرشیو فایلهای صوتی  

+ جلسات حافظ‌شناسی (بررسی غزلیات) --> آرشیو فایلهای صوتی 

+ جلسات شرح غزلیات مولانا --> آرشیو فایلهای صوتی      -> در حال برگزاری بصورت هفتگی           

+ جلسات شرح مثنوی معنوی مولانا (شرح و تفسیر داستانها) -> در حال برگزاری بصورت هفتگی (صفحه آرشیو)  

+ جلسات شاهنامه‌خوانی (سابق)  

+ جلسات متفرقه (آشنایی با اصطلاحات عرفانی، موسیقی شعر و ...)  

+ آرشیو فایلهای صوتی تمام جلسات سعدی‌شناسی، حافظ‌شناسی و شرح غزلیات مولانا  


[ پست الكترونيك ]