title02.jpg

    این وبلاگ جهت مدیریت جلسات اینترنتی شرح و تفسیرداستانهای مثنوی معنوی مولانا، غزلیات شمس تبریزی(مولانا)، جلسات شرح غزلیات حافظ و مباحث حافظ‌شناسی و نیز شرح غزلیات سعدی و مباحث مرتبط با آنها است. این جلسات ازسال 2003 میلادی بصورت Online در سرویس‌های مخصوص تله‌کنفرانس مانند Paltalk ، Yahoo Messenger ، inSpeak ، FarToFar و  Woozab برگزار می‌شد و علاقمندان ازایران، اروپا، امریکا، کانادا، استرالیا، هندوستان، روسیه و کشورهای دیگر بشکل Online حضور می‌یافتند. آرشیو تمامی جلسات برگزار شده بصورت صوتی (mp3) و نیز متن (pdf) درصفحه‌های آرشیوقرار دارد و می‌توانید بصورت رایگان آنها را دانلود نموده و استفادهنمایید.

    در ماه مارس سال 2008 بعلت ضعیف شدن شدید خط اینترنت در ایران برگزاری این جلسات بصورت Online متوقف شده و از این به بعد برنامه‌ها بشکلOffline  ارائه می‌گردد. بدین شکل که: ابتدا در خبرنامه جلسات عضو می‌شوید، سپس هر هفته یا هر ده روز یکبار به ایمیل شما خبرنامه فرستاده می‌شود. با خواندن توضیحات نوشته شده در خبرنامه، می‌توانید برنامهء مورد نظر، که معمولاً شامل شرح و تفسیر داستانی از مثنوی معنوی مولانا همراه با غزلی از دیوان شمس(بصورت صوتی و متن) و یا شرح غزلی از حافظ یا سعدی است، را گوش دهید و یا بر روی کامپیوتر خود دانلود نمایید.

    بنابراین جهت استفاده و ارتباط با این برنامه‌ها، لازم است در خبرنامه(Newsletter) عضو شوید: جهت عضویت، در سمت راست این صفحه، در قسمت خبرنامه، نام و آدرس email خود را (بدقت) وارد نمایید و دکمهء "ارسال به خبرنامه" را کلیک نمایید. بدین ترتیب در لیست خبرنامهء سایت قرار می‌گیرید و هرگونه خبر جدید و برنامهء تازه‌ای که ارائه شود، از طریق پست الکترونیکتان به اطلاعتان خواهد رسید.

     توجه: در صورتیکه سیستم ارسال خبرنامه، پیام "بروز خطا" می‌دهد، ایمیل خود را در بخش "پیامهای دیگران" در پایین این صفحه بگذارید و تقاضای عضویت بنویسید. یا اینکه یک ایمیل با موضوع Molana Newsletter به آدرس Panevis@yahoo.com ارسال نمایید.

    خبرنامه‌ها معمولاًً پنجشنبه‌ها یا جمعه‌ها و با عنوان Newsletter از طرف Panevis به ایمیل شما ارسال می‌شود. چنانچه آنها را در فولدر Inbox خود دریافت نمی‌کنید، فولدر Bulk یا Junk خود را چک نمایید.

    در زیر، آدرس مخصوص هر مجموعه نشست آورده شده است:

 +جدیدترین خبرنامه 

+ جلسات سعدی‌شناسی (بوستان، گلستان و شرح غزلیات)--> آرشیو فایلهای صوتی  

+ جلسات حافظ‌شناسی (بررسی غزلیات) --> آرشیو فایلهای صوتی 

+ جلسات شرح غزلیات مولانا --> آرشیو فایلهای صوتی      -> در حال برگزاری بصورت هفتگی           

+ جلسات شرح مثنوی معنوی مولانا (شرح و تفسیر داستانها) -> در حال برگزاری بصورت هفتگی (صفحه آرشیو)  

+ جلسات شاهنامه‌خوانی (سابق)  

+ جلسات متفرقه (آشنایی با اصطلاحات عرفانی، موسیقی شعر و ...)  

+ آرشیو فایلهای صوتی تمام جلسات سعدی‌شناسی، حافظ‌شناسی و شرح غزلیات مولانا  

/ 72 نظر / 74 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهدی

من دوستدار دریافت جلسات شاهنامه هستم

نازیا

سلام بر شما آیادر شیراز مرکز رسمی سعدی شناسی وجود دارد یا خیر؟اگر هست خواهشمندم تلفن ویا آدرسش را برایم ارسال نمایید با تشکر.

قطره

پانویس عزیز شما یک هدیه ی الهی هستید برای ما ..... از زحماتتون ممنووووووووووووووووووووووونم .[گل][لبخند]

dastnavis

پانویس بهترین معرف (جلال چرخی) ....مولوی.... است. ای‌ کاش آقا پانویسمون ۴۰۰ -۵۰۰ سال پیش به دنیا می‌‌آمد...اوضاع مردممومن بهتر از این می‌‌بود....... دمش گرم..... این جلال چرخی را جماعت جور دیگری معرفی‌ میکنند....حضرات.... ->رضا نقاش

امیر

با سلام. بسیار متشکرم، ولی چرا قسمت شاهنامه خوانی(سابق) کار نمیکند؟ خیلی مایل بودم!!!

امیر

ببخشید! کار میکند، ولی قسمت آرشیو و دانلود ندارد. یک لینک به برنامه ی جامع شاهنامه داده که eror 404 میدهد! نمیشود آرشیوش را قرار دهید؟

پانویس

امیر عزیز، آرشیو جلسات شاهنامه خوانی موجود نیست. فایلهایش را از دست داده‌ایم. آن لینک هم که کار نمیکند در مورد یک سی دی شاهنامه است که محصول شرکت نورسافت است. می توانید به این سایت بروید و آن را پیدا کنید. سی دی بسیار خوبی است برای شاهنامه پژوهی: www.noorsoft.org

مدیر سایت

سلام، ایمیل‌های دوستان متقاضی عضویت در خبرنامه، به لیست خبرنامه اضافه شد. دوستان فراموش نکنند که آدرس ایمیل مخصوص خبرنامه را حتماً به بخش Contacts سرویس ایمیل خود اضافه کنند. در غیر اینصورت، خبرنامه‌ها ممکن است به فولدر Spam ایمیل شما برود و آنها را نبینید. ایمیل خبرنامه اینطور است: Panevis.Newsletter@Gmail.com

پرستو

سلام ببخشید میتونید غزل 55 حافظ نامه بخش 1 را در سایت بگذاری تالیف شیخ بها الدین خرمشاهی